Co powinno się wiedzieć o tenisie


Rodzice coraz częściej wyszukują intrygujących i rozwijających lekcji dla dzieci. pragną aby ich maluch nauczyła się czegoś nowego, odłączyła się od kompa, a może odnalazła coś, co będzie jej żyłką oraz sposobem na byt.


Tenis ziemny

Wśród wielu aktywności sporą wziętością cieszą się lekcje tenisa. Biorąc pod uwagę, iż w zeszłych latach tenis jest w naszym kraju co chwila bardziej popularny, między innymi za sprawą sukcesów sióstr Radwańskich, mamy jako rodziciele w czym selekcjonować, o ile chodzi o szkoły oraz trenerów tego sportu. Niewątpliwą zaletą tej dyscypliny jest to, że grać w nią może wszelki bez względu na wiek. Tak tedy nawet, o ile nasze dziecko nie będzie wydawało zadatków na przyszłego najważniejszego tenisistę świata, to zawsze możemy potraktować kursy tenisowe, jako kapitalną odmianę rekreacji. I grać wespół z dzieckiem, co nie ledwie odda się na naszą rewelacyjną kondycję fizyczną, jednakowoż pomoże w strukturze milszej relacji z potomkiem.


Jeżeli Chociaż nasze dziecko jest ewidentnie zafascynowane możnością gry w tenisa możemy zaproponować mu regularne treningi pod okiem doświadczonego trenera. Mnogie obozy tenisowe, które są układane przez najważniejsze szkoły i kluby, obwarują dziecku maksymalną ilość ćwiczeń oraz symultanicznie świetny odpoczynek. Jak ukazuje badanie, dzieci po wkładzie w obozie sportowym nadzwyczaj nagminnie podejmują decyzję, czy szczerze pasuje im dana dyscyplina sportu. Jeśli po obozie dziecko zadecyduje, że nie jest zaciekawione dalszymi instruktażami, pożądane byłoby przyzwolić mu podjąć uchwałę o tym czy potrzebuje niewiele odprężyć się. Jeżeli wbrew woli dziecka rozkazujemy mu trenować, szybko może się okazać, iż dziecko się zbuntuje. Sposobność wyboru sprawi, iż przy właściwiej motywacji latorośl chętniej podejmie dalsze instruktaże. Ważkie jest tak aby czuło, iż decyzja o kontynuowaniu ćwiczeń zależy również od niego. W przeciwstawnym razie bunt wbrew treningom odwróci się też przeciwko nam. Dlatego pomnijmy, że warto zachęcić dziecko do biegania z rakietą po boisku tenisowym, jakkolwiek nie winnismy go do niczego zmuszać.

Źródło: gemsetmecz.net