Faktoring – czym jest?


Małe spółki zazwyczaj dostarczają produkty do dużych hipermarketów z długim terminem płatności 2 czy choćby 3 miesięcznym). To sprawia, iż ich stabilność finansowa jest zagrożona, choćby kiedy w długim okresie firma zdołałaby przynosić istotne zyski. Wyjściem w tego rodzaju ewentualności bywa wykupienie aktualnych wierzytelności, inaczej faktoring.

faktoring usługi

Na czym bazuje faktoring?

Faktoring polega na tym, iż firma faktoringowa odkupuje wszelkie należności, jakie przynależą się firmie przykładowo z racji świadczonych usług bądź sprzedanych artykułów. (Muszą być one bezsprzeczne). Po zapłaceniu spółce firma faktoringowa sama ściąga należności oraz przenosi na siebie niebezpieczeństwo, iż klient jest niewypłacalny. Faktorzy mogą też prowadzić sprawozdania oraz konta wierzycieli. Z usługi faktoringu zdołają korzystać tak duże, jako i mniejsze firmy.

faktoring usługi

Czy powinno się wykorzystać oferty faktora?

Warto skorzystać z serwisów faktora zwłaszcza w ewentualności, jeśli z uwagi na odległe terminy opłaty należności będzie zagrożona pieniężna stabilność spółki. Oczywiście, faktor implikuje pewne dodatkowe koszty, aczkolwiek często jest tańszy o wiele bardziej niż pożyczka oraz da się dzięki niemu w prosty sposób uratować sytuację finansową przedsiębiorstwa. Przez to nie trzeba się martwić, iż nasi kontrahenci okażą się nieodpowiedzialni lub zrujnowani, w żadnym razie nie frapują nas kwestie połączone z odbiorem należności. Faktor ulży nam również lepiej nadzorować kapitał naszego spółki.
Zalecamy skorzystanie z serwisów przedsiębiorstwa: Mennica Finance